animace animace animace animace
Jihomoravská oblast Ceské jezdecké federace
logo
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Světový pohár ve voltiži 2015/16

Světový pohár ve voltiži 2015/16Na začátku března jsme se s Lukášem a koněm Landarem účastnili finále SP ve voltiži v německém Dortmundu. Již podruhé se nám společně podařilo změřit síly se světovou špičkou v tomto prestižním seriálu závodů.

Tento rok to bylo obzvláště těžké. Výsledky byly velmi vyrovnané a o postupu do finále se bojovalo až do poslední chvíle. Rozhodující a poslední kvalifikační závod se uskutečnil v lednu v Lipsku, kdy se nám podařilo vyřadit z účasti ve finále i medailisty ze světových šampionátů.

Našim cílem byla účast ve finále a to se nám splnilo. I když se někdy zdálo, že by rozhodčí poslali do finále někoho jiného, nedali jsme se:).

Příprava byla velmi složitá. Lukáš žije a pracuje v Německu, v kondici se sám udržoval po večerech v tělocvičně. My jsme se s Landarem připravovali doma za pomocí našich cvičenců. Díky chybějícímu společnému tréninku jsme se dopustili někdy i chyb, ale zvládli jsme to a na výsledky jsme moc hrdí.

Ve finále jsme absolvovali tři náročná kola, kde jsme předvedli vždy vyrovnaný výkon. Řekla jsem si, že ve finále podáme s Landarem co nejlepší výkon, nehledě na bodování. Po posledním kole jsme čekali na výsledky v kiss and cry aréně. Přestože jsme startovali první, všimla jsem si vysoké známky za koně - v tu chvíli mne nenapadlo, že nás již nikdo nepřekoná:).

Najednou mi došlo, že jsme měli nejlépe hodnoceného koně ve finále SP - jaký je to úspěch!!!

Byla jsem za to moc ráda. Zůstali jsme celkově na 6. místě , ale je to 6. místo z těch nejlepších mužů na světě.

Pokud sledujete různé články, píše se vždy jen o konečném umístění, chybách a bodování apod. Jsme velmi rádi, že se voltiž dostává pomalu, ale jistě do povědomí širší veřejnosti. Je dobré si uvědomit, co, kdo a kolik práce za těmito výsledky stojí – i tom by se mělo psát J.

Je to především Landar - kůň českého původu, 13 letý valach, který za 14 dní v Lysé odstartuje 3. sezónu bez jakékoliv přestávky!! Nevynechal žádné vrcholné závody, šampionáty a v roce 2015 startoval dokonce jak na MS juniorů, tak ME seniorů. Nevynechal žádné domácí závody, zvládl při tom i několik propagačních vystoupení. Zlaté medaile z M-ČR nepočítám:).

Jsem pyšná na to, že jsme ho udrželi v dobrém zdravotním stavu, kondici, že jsme najeli bezpečně tisíce kilometrů, zajistili potřebné finanční prostředky. Kolikrát se v zimě stalo (bohužel nemáme k dispozici krytou jízdárnu), že voltižní madla dostal po delší době až v dějišti SP. Vždy se dokázal rychle vrátit zpět a s Lukášem to zvládli. Jsem vděčná, že ho můžu lonžovat.

Poděkování patří majiteli, panu ing. Řihákovi, bez kterého bychom Landara a nejen jeho neměli. On nám vždy pomohl a pomáhá řadu let k těm nejlepším voltižním koním. Těm, kteří reprezentovali a reprezentují české jezdectví na světové úrovni a na to by neměl nikdo zapomínat, i když jde o majitele "pouze" voltižních koní.

Petra Cinerová

                                                     img455.jpg    Landar.jpg


Menu

Logo JMO

logo_jmo.jpg

Konference JMO

 
Konference oblasti proběhne
15. 2. 2023 v Hotelu international Brno
 
jmo-cjf.cz