animace animace animace animace
Jihomoravská oblast Ceské jezdecké federace
logo
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Přehled oblastních mistrovství 2022!057CA995-FB41-4BE4-A1C0-DC27EFA6D7D7.jpeg

Volné místo na ZZVJ Brno - Panská lícha

Uvolnilo se jedno místo na ZZVJ v Brně - Panská lícha. Pokud má někdo zájem, ozvěte se, co nejdříve, sekretářce oblasti.


Publikováno 4. 4. 2016 14:52

Za koně startující v Rakousku musí být sjednáno pojištění odpovědnosti za škodu

Všichni jezdci, kteří se účastní závodů v Rakousku, musí při startu doložit pojištění odpovědnosti za škody způsobené startujícím koněm.

Toto pravidlo se vztahuje také na české jezdce a koně, kteří se účastní závodů v Rakousku. Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou koněm je možné doložit např. kopií v průkazu koně.


Publikováno 4. 4. 2016 13:48

Přípravní školení k ZZVJ

K ZZVJ v Brně - Panská lícha i v Nemojanském mlýnu jsou naplánovaná přípravní školení. Podrobnosti najdete ve složce Vzdělání - ZZVJ.


Publikováno 29. 3. 2016 14:19

Prezentace nové centrály na Moravě

Vzhledem k velmi nízkému zájmu o prazentaci nové centrály v Praze, zjišťujeme jestli by byl zájem o prezentaci na Moravě. Pokud by měl někdo předběžný zájem, ozvěte se sekretářce oblasti.


Publikováno 25. 3. 2016 16:53

Světový pohár ve voltiži 2015/16

Na začátku března jsme se s Lukášem a koněm Landarem účastnili finále SP ve voltiži v německém Dortmundu. Již podruhé se nám společně podařilo změřit síly se světovou špičkou v tomto prestižním seriálu závodů.

Tento rok to bylo obzvláště těžké. Výsledky byly velmi vyrovnané a o postupu do finále se bojovalo až do poslední chvíle. Rozhodující a poslední kvalifikační závod se uskutečnil v lednu v Lipsku, kdy se nám podařilo vyřadit z účasti ve finále i medailisty ze světových šampionátů.

Našim cílem byla účast ve finále a to se nám splnilo. I když se někdy zdálo, že by rozhodčí poslali do finále někoho jiného, nedali jsme se:).

Příprava byla velmi složitá. Lukáš žije a pracuje v Německu, v kondici se sám udržoval po večerech v tělocvičně. My jsme se s Landarem připravovali doma za pomocí našich cvičenců. Díky chybějícímu společnému tréninku jsme se dopustili někdy i chyb, ale zvládli jsme to a na výsledky jsme moc hrdí.

Ve finále jsme absolvovali tři náročná kola, kde jsme předvedli vždy vyrovnaný výkon. Řekla jsem si, že ve finále podáme s Landarem co nejlepší výkon, nehledě na bodování. Po posledním kole jsme čekali na výsledky v kiss and cry aréně. Přestože jsme startovali první, všimla jsem si vysoké známky za koně - v tu chvíli mne nenapadlo, že nás již nikdo nepřekoná:).

Najednou mi došlo, že jsme měli nejlépe hodnoceného koně ve finále SP - jaký je to úspěch!!!

Byla jsem za to moc ráda. Zůstali jsme celkově na 6. místě , ale je to 6. místo z těch nejlepších mužů na světě.

Pokud sledujete různé články, píše se vždy jen o konečném umístění, chybách a bodování apod. Jsme velmi rádi, že se voltiž dostává pomalu, ale jistě do povědomí širší veřejnosti. Je dobré si uvědomit, co, kdo a kolik práce za těmito výsledky stojí – i tom by se mělo psát J.

Je to především Landar - kůň českého původu, 13 letý valach, který za 14 dní v Lysé odstartuje 3. sezónu bez jakékoliv přestávky!! Nevynechal žádné vrcholné závody, šampionáty a v roce 2015 startoval dokonce jak na MS juniorů, tak ME seniorů. Nevynechal žádné domácí závody, zvládl při tom i několik propagačních vystoupení. Zlaté medaile z M-ČR nepočítám:).

Jsem pyšná na to, že jsme ho udrželi v dobrém zdravotním stavu, kondici, že jsme najeli bezpečně tisíce kilometrů, zajistili potřebné finanční prostředky. Kolikrát se v zimě stalo (bohužel nemáme k dispozici krytou jízdárnu), že voltižní madla dostal po delší době až v dějišti SP. Vždy se dokázal rychle vrátit zpět a s Lukášem to zvládli. Jsem vděčná, že ho můžu lonžovat.

Poděkování patří majiteli, panu ing. Řihákovi, bez kterého bychom Landara a nejen jeho neměli. On nám vždy pomohl a pomáhá řadu let k těm nejlepším voltižním koním. Těm, kteří reprezentovali a reprezentují české jezdectví na světové úrovni a na to by neměl nikdo zapomínat, i když jde o majitele "pouze" voltižních koní.

Petra Cinerová

                                                     img455.jpg    Landar.jpg


Publikováno 18. 3. 2016 19:08

Školení a refreshing pro stavitele parkurů

ČJF ve spolupráci se skokovou komisí pořádá školení a refreshing pro stavitele parkurů, které je zaměřeno na stavbu parkurů pro děti a juniory a pro stylové soutěže. Bude se konat 2. - 3.4.2016 na Hraďišťku. školitelem bude E. Petrovič. Podrobné informace v příloze.

adobe_reader.gif


Publikováno 11. 3. 2016 11:13

Představení analýzy IT projektu "Online centrála ČJF"

Dovolujeme si Vás pozvat na první veřejné představení kompletního záměru investice do softwarového vybavení ČJF, které má plně nahradit současný program pro evidenci osob, koní, licencía výsledků závodů známý jako ,,Centrála". Uskuteční se 22.3.2016 od 16:30 v Praze na Strahově. Další informace v příloze.

Je plánováno představení projektu i na Moravě, ale termín a místo ještě nejsou známy,

adobe_reader.gif

 


Publikováno 10. 3. 2016 11:28

Zápis ze schůze OV JMO

Byl uveřejněn ze schůze OV JMO z 22.2.2016. Najdete ho v Dokumentech.


Publikováno 9. 3. 2016 16:56

Školení paradrezurních rozhodčí

ČJF ve spolupráci s drezurní komisí pořádá školení paradrezurních rozhodčí. Školení je povinné pro rozhodčí, kteří chtějí rozhodovat paradrezuru v roce 2016. Více informací najdete v příloze.

adobe_reader.gif


Publikováno 9. 3. 2016 16:48

Změny u ZZVJ

Od 1.5.2016 platí změny u ZZVJ. Všechny najdete na webu ČJF: http://www.cjf.cz/vzdelavani/zzvj/


Publikováno 3. 3. 2016 21:25


Menu

Logo JMO

logo_jmo.jpg

Galavečer JMO

Galavečer JMO musel být zrušen.
 
Možností konání oblastního večírku v jarních měsících.
 
 
jmo-cjf.cz